Սեպտեմբերի 30-ին տեղի ունեցավ ԱԺ աշխատանքային խորհրդակցությունը, որը նախագահում էր ԱԺ նախագահ Արթուր Բաղդասարյանը:
Խորհրդակցության ժամանակ քննարկվեցին ԱԺ երրորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծը եւ  2005թ-ի հոկտեմբերի 3-6-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագիծը: ԱԺ երրորդ գումարման վ եցերորդ նստաշրջանի օրակարգի նախագծի լրացումներ բաժնում  ընդգրկվել են 10 օրինագծեր : ԱԺ առաջիկա չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագծում ընդգրկվել են 50 հարց, միջազգային 25պայմանագիր:
ԱԺ երրորդ գումարման վեցերորդ նստաշրջանի օրակարգում լրացումներ կատարելու մասին որոշման նախագիծըեւ   2005թ-ի հոկտեմբերի 3-6-ի ԱԺ չորսօրյա նիստերի օրակարգի նախագիծը կհաստատվի հոկտեմբերի 3-իԱԺ նիստում:

30 сентября состоялось рабочее совещание НС, которое вел Председатель НС Артур Багдасарян.
На совещании обсуждались проект решения о внесении дополнений в повестку дня шестой сессии НС третьего созыва и проект повестки дня четырехдневных заседаний НС 3-6 октября 2005 г. В раздел дополнений в проект повестки дня шестой сессии   НС третьего созыва   включено 10 законопроектов. В проект повестки дня предстоящих четырехдневных заседаний включено 50 вопросов, 25 международных договоров.
Проект решения о внесении дополнений в повестку дня шестой сессии НС третьего созыва и проект повестки дня четырехдневных заседаний НС 3-6 октября 2005 г. будет утвержден на заседании НС 3 октября.